Лион разклати трона на ПСЖ (видео)

00:15

Пари Сен Жермен може да има по-сериозна конкуренция за титлата в Лига 1 през този сезон. Отборът на Томас Тухел загуби на "Парк де Пренс" от Лион с 0:1 и се смъкна на трето място в класирането. Парижани останаха с 28 точки, а пред тях са Лил и Лион с по 29.

Единствения гол в мача вкара Тино Кадевере в 35-ата минута. "Хлапетата" изиграха мача тактически правилно и не допуснаха почти никакви опасности пред вратата на Антони Лопеш.

Неймар игра слабо за ПСЖ, а в самия край на добавеното време Тиаго Мендеш влезе грубо в краката му и получи червен картон. Неймар беше изнесен на носилка, а преди това не успя да сдържи сълзите си от болка.

Лион вече е в серия от 5 поредни победи и спечели на "Парк де Пренс" за първи път от 2013 година. ПСЖ пък регистрира четвърта загуба през сезона. Две от предишните три също бяха с 0:1.