Далас унижиха Клипърс в "Стейпълс Сентър" (видео)

10:36

Отборът на Далас Маверикс си направи грандиозна подигравка с един от фаворитите в Западната конференция - Лос Анджелис Клипърс. Лука Дончич и съотборниците му буквално разнищиха своя съперник в собствената му зала през първото полувреме, нанасяйки му удар след удар за историческата разлика от 50 точки при 27:77 след изиграните първи 24 минути от срещата. Второто полувреме не предложи нищо интересно и Маверикс довършиха Клипърс за крайното 73:124 (13:36, 14:41, 30:27, 16:20).

По този начин бе счупен рекордът за най-голяма преднина на полувремето в историята на НБА. До момента той бе държан от Голдън Стейт Уориърс, който печели първото полувреме срещу Сакраменто Кингс през 1991-ва с 47 точки. С днешните си 50 точки Далас излиза на първа позиция във вечната класация.

Това е успех №1 за Мавс от началото на сезона, след като тимът стартира с две последователни загуби. Клипърс пък губят за първи път през новата кампания след победите си над ЛА Лейкърс и Денвър Нъгетс.

Голямата звезда на Клипърс Кауай Ленърд не взе участие в срещата заради 8 шева в устната, които претърпя след мача с Денвър на Коледа. Това обаче не трябва да служи като оправдание на баскетболистите на Ел Ей, които инкасираха най-голямата загуба в историята на организацията.

Лука Дончич бе с основна роля за разгрома със своите 24 точки, 9 борби и 8 асистенции. След него се нареди стрелецът Джош Ричардсън с 21 точки, Тим Хардауей-младши завърши с 18 пункта, а Джейлън Брънсън добави 11. За Клипърс Пол Джордж вкара 15, Серж Ибака остана с 13 и 9 борби, а Ивица Зубац се разписа с 10 точки.