Челси не успя да излъже Астън Вила (видео)

21:57

Челси не успя да отговори подобаващо на болезнената загуба от Арсенал на "Боксинг дей" и стигна само до равенство 1:1 с намиращия се в добра форма отбор на Астън Вила

Оливие Жиру (34') даде аванс на лондончани преди почивката, но Ануар Ел-Гази изравни през второто полувреме. Домакините имаха претенции, че този гол трябва да бъде отменен, тъй като Кристенсен остана на тревата след сблъсък с Грийлиш, но попадението бе зачетено.

Така тимът на Франк Лампард остава само с една победа в последните си пет мача в Премиър лийг. Астън Вила пък няма загуба вече в пет поредни срещи в първенството, като в три от тях бирмингамци взеха пълния актив.

След този двубой двата отбора остават с еднакъв брой точки - 26, но Астън Вила има малко предимство по отношение на головата разлика.