Барса взе много важна победа като гост на Атлетик Билбао, Меси вкара два гола (видео)

10:25

Барселона спечели с 3:2 гостуването си на Атлетик Билбао в отложен мач от 2-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси вкара два гола за каталунците и вече има 10 от началото на сезона, като се изравни с Жерард Морено от Виляреал на върха в листата на стрелците. Барса пък излезе на 3-о място в класирането с 31 точки - 5 по-малко от втория Реал Мадрид.

Двубоят не беше лесен за тима на Роналд Куман. Ранен гол на Иняки Уилямс още в 3-ата минута даде аванс на баските, но Педри изравни в 13-ата, а в 38-ата след негов пас Лионел Меси вкара второ попадение за Барса. Аржентинецът беше точен още веднъж в 62-ата минута, а в края на редовното време Икер Муниаин върна един гол.

Атлетик продължава да се представя на приливи и отливи през настоящия сезон и заема 9-о място в подреждането, вече с отрицателна голова разлика. Любопитен факт е, че нито един от последните петима треньори на "лъвовете" не беше дебютирал в Ла Лига със загуба, но Марселино не успя да продължи тази тенденция.