Бомба във ФА къп! Четвъртодивизионен тим разби елитния Лийдс (видео)

17:28

Тимът от четвърта английска дивизия (Лига 2)  Кроули Таун се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, поднасяйки най-голямата изненада в рунда.

„Червените дяволи” от Западен Съсекс победиха с категоричното 3:0 елитния Лийдс Юнайтед и по този начин продължиха похода си в най-стария футболен турнир в света.

И трите попадения на „Пийпълс Пеншън Стейдиъм” дойдоха през втората част, която домакините изиграха феноменално и напълно заслужено елиминираха именития си съперник. В 50-ата минута Ник Царула даде аванс на своите, а само три по-късно Ашли Нейдсън удвои актива на Кроули.

Лийдс се опита да се върне в мача, правейки няколко пропуска, но в крайна сметка Джордан Тъниклиф оформи крайния резултата край Лондон и изпрати своя отбор към четвъртия рунд на ФА Къп.