Юнайтед остана на върха след нулево реми в дербито с Ливърпул (видео)

20:16

Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 на стадион "Анфийлд роуд" в супердербито от 19-я кръг на английската Висша лига.

Ливърпул имаше огромно предимство през първия половина час. Домакините атакуваха през цялото време, а в редките моменти, в които не владееха топката, пресираха агресивно своя съперник. Мърсисайдци до голяма степен се завърнаха към стила си от миналата година, като линията на защитата бе изнесена много напред. Фабиньо и Хнедерсън добре изнасяха топката, а Алкантара опитваше да изостря атаките с пасове от дълбочина. Юнайтед бе прибран дълбоко в своята половина и чакаше възможности за контраатака, но такива рядко се откриваха пред "червените дяволи". Ливърпул създаде няколко интересни ситуации, но лисваше точния удар.

Чак след 30-ата минута Юнайтед опита да поизнесе играта в половината на шампионите. В 33-тата Бруно Фернандеш изпълни добре пряк свободен удар, след който топката премина встрани от целта. Ливърпул отговори със скоростна атака. Салах проби, след което Фирмино стреля, нанасяйки първия точен удар в мача. В него обаче липсваше сила и Де Хеа нямаше проблеми.

В крайна сметка полувремето завърши с 66% владеене на топката от страна на Ливърпул и девет отправени изстрела от страна на домакините, от които само един точен. Юнайтед отправи само един удар - споменатия фал на Фернандеш. Чисто голово положение обаче нямаше до почивката.

Ливърпул започна много агресивно и второто полувреме. До положения обаче отново не се стигаше.
В 62-рата минута Солскяер замени Марсиал с Кавани.

1/4 час преди края гостите стигнаха до единствената си възможност. Шоу центрира по земя отляво, а Фернадеш засече от седем метра, но Алисон спаси с крак. Ливърпул отговори с много хубав изстрел на Тиаго от 20-ина метра. Испанският национал изпрати топката към горния десен ъгъл, но де Хеа успя да избие.

В крайна сметка двата тима поделиха точките, което остави червените дяволи на върха във временното класиране на Висшата лига. Юнайтед е с 37 точки, мърсисайдци имат 34 пункта в актива си.

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Фабиньо, Хендерсън, Робъртсън, Вайналдум, Алкантара, Шакири, Салах, Мане, Фирмино

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Погба, Мактоминей, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал