Левски стартира със загуба 2021

19:53

Отборът на Левски стартира със загуба 2021 година и кошмарен дебют на Звонимир Микулич. Хърватският вратар бе в основната на поражението с 1:2 от Домжале, тъй като носи огромна вина и за двата гола в своята врата.

"Сините" допуснаха обрат в рамките на 180 секунди между 76-ата и 78-ата минути, след като водеха с гол на 17-годишния Марин Петков. Младокът се разписа в 23-ата минута, но попадения на Подлогар (76) и Добрович (78) доведоха до загубата на българския тим.

Нито едно от двете нови попълнения Звонимир Микулич и Ребин Сулака не стартираха мача. Хърватският вратар бе резерва, а бившият защитник на Арда все още не е пристигнал на лагера. Наставникът Славиша Стоянович заложи на следните 11. Капитанът Николай Михайлов стартира под  рамката на вратата. Алекс Петков, Живко Атанасов и Георги Александров бяха тримата централни защитници в схемата 3-4-3. Ивайло Найденов, Патрик-Габриел Галчев, Илия Юруков и Тома Даске бяха халфовете, докато тинейджърите Марин Петков и Мартин Петков помагаха на Найджъл Робърта.

Така Левски излезе с осем от 11-те титуляри, които са продукт на синята школа. Единствено 21-годишният Алекс Петков и чужденците Даске и Робърта не са минали през "Герена" в юношеските си години.
Домжале е пети в Словения през зимната пауза, като изостава на 13 точки от лидера Марибор. Както е известно, Стоянович е най-добрият треньор в историята на този словенски тим, след като изведе клуба до единствените две титли на Домжале през 2007 г. и 2008 година.

Сериозен пропуск направи 17-годишният Марин Петков в 7-ата минута. Той получи подарък от вратаря Грега Сорчан, който сбърка при изнасянето на топката и я подаде на младока. Юношата пое топката, но стражът поправи грешката си и хвърляйки се в краката на Петков спаси. Това обаче ядоса Мартин Петков, който чакаше подаване на празна врата в близост, но съотборникът му реши да играе сам. Малко по-късно той обаче се реваншира и даде аванс на Левски.

Този път младокът бе точен очи в очи с вратаря. Това се случи в 23-ата минута, а попадението е първо за 26-кратните шампиони за 2021 година. Нападателят получи подаване от Юруков, след което преодоля Сикошек и технично прати топката в мрежата. Преди него Илия Юруков също пропусна след самостоятелен пробив.

"Сините" пресираха противника и това позволи пред тима да се открие още една възможност, която беше пропиляна от Юруков. Халфът стреля с неудобния си ляв крак далеч от целта, докато Мартин Петков го чакаше на отлична позиция. В 30-ата минута Вуклишевич пропусна с глава, като Михайлов без проблем спаси. Вратарят пресече две опасни атаки на словенците, които взеха инициативата в тези минути.

Отлично изпълнение на странична ножица в 39-ата минута на Мартин Петков спря в гредата на Домжале. Последната минута на първото полувреме Марин Петков не успя да намери Робърта и така Левски пропусна да удвои.

На почивката Стоянович направи пет промени. Звонимир Микулич смени Михайлов и дебютира за Левски, Мартин Райнов, Насиру Мохамед, Стивън Петков и Здравко Димитров замениха Мартин и Марин Петкови, Робърта и Даске.

Хубав пробив на Димитров завърши с дълго подаване към Найденов, а Галчев пробва слаб удар от добра позиция. Противникът направи десет промени до 60-ата минута, а Микулич показа рефлекс при удар на Сукулич. Малко след това гол на Стивън Петков бе отменен поради засада, а при следващата атака Домжале нацели гредата.

В 76-ата минута Симеон Славчев се завърна в игра след дълго време. Секунди по-късно Домжале изравни чрез Подлогар. Това стана след сериозна грешка на дебютанта Сукулич, който излезе лошо при центриране и се сблъска с Алекс Петков. Топката попадна в противниковия играч, а той от малък ъгъл се разписа на празна врата. Две минути по-късно новото попълнение на Левски направи своя дебют кошмарен, след като отново беше виновен за попадение в своята врата. Този път точен с глава бе Добровович.

Валери Божинов и 15-годишният Ники Арахангелов влязоха в последните десетина минути. Буквално в 90-ата минута Стивън Петков не успя да изравни. Таранът стреля от няколко метра, но стражът на Домжале изби и помогна на тима си да победи Левски.

Българският тим пък стартира новата година, както и завърши миналата, с поражение. Следващият противник на Левски е последният в Полша Подбескидзе. Двубоят е на 23 януари в Пореч.

ЛЕВСКИ - ДОМЖАЛЕ 1:2

1:0 Марин Петков (23)
1:1 Подлогар (76)
1:2 Добровович (78)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов  Алекс Петков, Живко Атанасов,Георги Александров,Ивайло Найденов, Патрик-Габриел Галчев, Илия Юруков, Тома Даске, Марин Петков, Мартин Петков, Найджъл Робърта

Резерви: Микулич, Райнов, Мохамед, Стивън Петков, Димитров, Славчев, Божинов, Николай Арахангелов

ДОМЖАЛЕ: 1. Грега Сорчан, 3. Дамян Вуклишевич, 5. Янез Пишек, 8. Тамар Светлин, 9. Дарио Колобарич, 10. Сеняд Ибричич, 12. Грегор Сикошек, 15. Денис Адамов, 20. Свен Карич, 90. Зени Хусмани, 29. Арнел Якупович

Резерви: 22. Клеман Михелак, 4. Габер Добровович, 6. Тилен Клеменчич, 7. Тил Мавретич, 14. Матиас Кайт, 18. Зига Репаш, 19. Бенджамин Маруш, 21. Матей Подлогар, 26. Марко Мартинович, 27. Тибор Станкович, 42. Йост Урбанчич, 89. Слободан Вук