Юнайтед повали Ливърпул на "Олд Трафорд" в голов трилър (видео)

20:55

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 на "Олд Трафорд" в  206-ото издание на голямото дерби на английския футбол. По този начин червените дяволи продължават в следващия кръг на ФА къп.

Мохамед Салах откри резултата в 18-ата минута. Мейсън Грийнууд изравни в 26-ата. Маркъс Рашфорд направи пълен обрат в 48-ата. Салах изравни с втория си гол в 58-ата минута. Бруно Фернандеш направи 3:2 в 78-ата.

Първата добра атака бе за гостите. В третата минута Вайндалдум получи от Салах на границата на наказателното поле, но ударът на нидерландеца бе блокиран от Мактоминей. В десетата Грийнууд проби на скорост отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Алисон изби с крак.

В 18-ата минута Фирмино отправи страхотен пас между Люк Шоу и Хари Магуайър, с който изведе Салах зад отбраната. Египтянинът много технично прехвърли Дийн Хендерсън, давайки аванс на шампионите.

Юнайтед обаче изравни много скоро. В 26-ата минута Погба отне от Фирмино пред наказателното поле на домакините, след което французинът бе фаулиран, но Поусън даде авантаж. Топката стигна до Рашфорд, който със страхотен диагонален пас намери Грийнууд. Последният стреля много добре в ъгъла за 1:1.

Манчестър Юнайтед завърши доста силно първото полувреме. В 42-рата минута Алисон даде лош пас към Фабиньо, който пък се размина с нелепо с топката и фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба изпълни пряк свободния удар, но топката премина над вратата. Малко след това домакините имаха още по-добра възможност. Шоу центрира остро отляво, Алисон изби, след което Мактоминей стреля, но Тиаго изчисти пред голлинията. В края Погба нанесе нов опасен изстрел от границата на наказателното поле, но кълбото профуча встрани.

Три минути след подновяването на играта Манчестър Юнайтед направи пълен обрат, възползвайки се от груба грешка на Рис Уилямс, който спокойно можеше да пресече едно дълго подаване на Грийнууд. Младият бранител обаче не уцели топката, което даде шанс на Рашфорд да излезе в чиста позиция. Нападателят стреля в далечния ъгъл, а Алисон не успя да спре топката - 2:1.

Ливърпул обаче отговори подобаващо. В 58-ата минута Джеймс Милнър пропусна страхотен шанс, след като от няколко метра, останал сам срещу Хендерсън, стреля над вратата. Само минута по-късно обаче именно Милнър пресече пас на Кавани и пусна веднага към Фирмино, който върна към него. Опитният халф обаче пропусна за Салах, който направи 2:2. Ливърпул обаче отговори подобаващо. В 58-ата минута Джеймс Милнър пропусна страхотен шанс, след като от няколко метра, останал сам срещу Хендерсън, стреля над вратата. Само минута по-късно обаче именно Милнър пресече пас на Кавани и пусна веднага към Фирмино, който върна към него. Опитният халф обаче пропусна за Салах, който направи 2:2.

Много скоро след това Ливърпул можеше да вкара трети гол, но Хендерсън спаси силен удар на Александър-Арнолд, насочен в близкия му ъгъл.

Мане замени Вайналдум, а Фред и Бруно Фернандеш се появиха на местата на Грийнууд и Ван де Беек.
Ливърпул продължи да натиска в тези минути. В 67-ата минута Хендерсън отново се намеси решаващо, след като Салах се измъкна и стреля отблизо с десния крак, но стражът на домакините го лиши от хеттрик.

Въпреки доминацията на мърсисайдци, отново центъра на защитата провали шампионите. Фабиньо фаулира Кавани точно пред границата на наказателното поле. Бруно Фернадеш насочи топката в ъгъла, а Алисон също не бе пласиран добре и не успя да се намеси - 3:2.

Манчестър Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Линдельф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Ван де Беек, Погба, Грийнууд, Рашфорд, Кавани

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Уилямс, Фабиньо, Робъртсън, Алкантара, Вайналдум, Милнър, Джоунс, Салах, Фирмино