Бърнли и Брайтън не можаха да се победят (видео)

19:46

Бърнли и Брайтън не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в среща от 23-ия кръг на Премиър лийг.

Домакините първи имаха шанс да се разпишат в 26-ата минута, Дуайт Макнийл стреля хитро под стената при изпълнение на пряк свободен удар, но стража на гостите Робърт Санчес успя да спаси. Само десетина минути по-късно гостите излязоха напред с гол на Люис Дънк, който се разписа след центриране на Паскал Грос от корнер. В края на полувремето отново Макнийл бе близо до попадение, но стража на гостите отново отрази.

Домакините постигнаха своето в 54-ата минута, когато Йохан Берг Гудмундсон довкара отразена от Санчес топка след удар на Ашли Барнс. Това бе първи гол във вратата на “чайките” от четири срещи. В 71-ата минута отново Санчес се наложи да спасява хикса за Брайтън след добър удар на Матей Видра. С тази точка “чайките” са на 15-о място с 25 точки, а Бърнли заветното 17-о, но на цели девет от Фулъм. В следващият кръг Брайтън посреща Астън Вила, а Бърнли гостува на Кристъл Палас.