Ман Сити с лекота се справи със Суонзи (видео)

21:17

Манчестър Сити победи Суонзи Сити с 3:1 на "Либърти стейдиъм" в среща от петия кръг на ФА къп.

"Гражданите" подходиха сериозно към срещата и много рано започнаха да създават положения. Още във втората минута Жезус тества вратаря на домакините с удар от дистанция. Бразилецът пропусна добра възможност в 15-ата минута, когато засече топката в наказателното поле, но я прати покрай вратата. Секунди по-късно Лапорт стреля с глава след ъглов удар, но и той не намери целта.

При следващата добра ситуация Феран Торес бе изведен от Жезус и отправи изстрел по диагонала, но Уудман направи отлично спасяване. Вратарят обаче нямаше какво да направи в 30-ата минута. Тогава ниско центриране на Кайл Уокър се озова в мрежата. Торес и Жезус опитаха да отклонят топката, но не стигнаха до нея.

Суонзи опита да отговори и бързо стигна до положение пред вратата на съперника, но удар с глава на Фултън не намери вратата. В 40-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Лоу получи топката на отлична позиция, но Ерик Гарсия се намеси решително и предотврати удара.

След почивката Ман Сити бе по-ефективен и сложи край на малкото останала интрига с два гола до 50-ата минута. Родри изведе отлично Стърлинг, който бе получил прекалено много пространство. Английският национал напредна и прати топката покрай вратаря. Последва удар на Торес над вратата, а секунди по-късно защитата на домакините сама си усложни ситуацията.

Опитът на бранителите на Суонзи да изнесат топката завърши с грешка. Топката бе изгубена, Гюндоган я прати към Бернардо Силва в наказателното поле, а той я отклони с глава към Жезус. Бразилецът великолепно я овладя със завъртане и разстреля Уудман.

СУОНЗИ - МАН СИТИ 1:3

0:1 - Уокър (30)
0:2 - Стърлинг (47)
0:3 - Жезус (50)
1:3 - Уиттейкър (77)

СУОНЗИ: Уудман, Робъртс, Кабаньо, Латибьодие, Гуеи, Маминг, Фултън, Гримс, Данда, Морис, Лоу

МАН СИТИ: Стефън, Уокър, Гарсия, Лапорт, Менди, Родри, Гюндоган, Бернардо Силва, Торес, Стърлинг, Жезус