Накараха зрителите на мача на Джокович да си тръгнат по време на четвъртия сет заради КОВИД мерки

20:11

Любопитна случка се разигра в мача между Новак Джокович и Тейлър Фриц от третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Григор остава без подкрепата на сънародниците ни в Австралия
При резултат 3:2 и сервис в полза на американеца в четвъртия сет, двубоят бе прекъснат в 23:30 часа местно време за около 15 минути. Причината е локдаунът в австралийския щат Виктория, който влиза в сила в 00:00 часа на 13 февруари. По този начин беше дадена възможност на всички хора от публиката да си тръгнат от централния корт, за да се приберат по своите домове преди полунощ. Двамата тенисисти пък чинно изчакаха и последният зрител да напусне “Род Лейвър Арена”, преди да подновят сблъсъка помежду си.

Паузата дойде в момент, в който Джокович видимо изпитваше затруднения заради болки в коремната област. Той загуби четвъртия сет, но впоследствие спечели петата част на срещата, за да я затвори при резултат 7:6 (1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2 в своя полза. В следващия кръг го очаква канадецът Милош Ронич.