Канонада от ругатни по Златан на "Райко Митич" (видео)

14:55

Нападателят на Милан Златан Ибрахимович отнесе няколко обиди от привърженици на Цървена звезда, но запази хладнокръвие и не им отвърна по никакъв начин. Това се случи по време на мача между двата тима от 1/16-финалите в Лига Европа в четвъртък. Ибра остана неизползвана резерва и беше заел място на трибуните зад скамейките, където стоят тези футболисти след избухването на пандемията.

На метри зад него пък се намираха фенове на Звезда, които започнаха да хулят 39-годишния голмайстор. Бащата на Златан е босненец, а майка му е хърватка, което изглежда дразнеше ултрасите. От записи се чува как те го обиждат с типични сръбски псувни, като се използва думата “balija”, което е жаргон за мюсюлманин от Босна и Херцеговина.

Освиркан беше и хърватският нападател на Милан Марио Манджукич, като това ясно си пролича при смяната му към края на срещата.

Двубоят на “Райко Митич” в Белград завърши 2:2, като домакините изравниха в последната минута. Реваншът в Милано е на 25 февруари.