Атлетико (М) увеличи преднината си на върха в Ла Лига след обрат срещу баските (видео)

22:22

Водачът в Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи на 6 точки преднината си пред втория Барселона. Отборът на Диего Симеоне изигра отложения си мач срещу Атлетик Билбао и го спечели с 2:1.

Маркос Йоренте и Луис Суарес отбелязаха головете за "дюшекчиите", които се оказаха в ролята на догонващи след попадение на Икер Муниан в 21-ата минута. Йоренте изравни с глава в края на полувремето, а в началото на втората част Суарес се разписа от дузпа.

Атлетико спечели само един от предишните си 4 шампионатни мача, но игра силно в дербито с Реал Мадрид, въпреки че в края изпусна победата. "Дюшекчиите" не можеха да си позволят нов разочароващ резултат, още повече че насреща им беше съперник, който навлезе в добра форма. Баските записаха 5 поредни двубоя без загуба в Ла Лига, а освен това се класираха за финала в турнира за Купата на краля.

В следващия кръг Атлетико ще гостува на Хетафе, а на Атлетик Билбао предстои мач у дома срещу Селта.