Арсенал с впечатляващ пълен обрат в дербито на Северен Лондон (видео)

20:14

Арсенал победи Тотнъм с 2:1 на стадион "Емиратс" в дербито на Северн Лондон от 28-я кръг на английската Висша лига.  Ерик Ламела откри резултата в 33-тата минута. Мартин Йодегор изравни в 44-тата. Александре Лаказет направи пълен обрат в 64-тата минута.

Арсенал взе инициативата от самото начало, а Тотнъм очаквано прие играта в своята половина. В 16-ата минута хубав удар на Смит-Роу от 25 метра срещна гредата, а малко след това гостите останаха без една от ключовите си фигури. Хюн-Мин Сон получи разтежение и бе заменен от Ерик Ламела.

При първата си сериозна атака Тотнъм откри резултата. Бейл центрира перфектно отдясно, а Регилон от движение върна в наказателното поле. Моура спря топката за Ламела, който със страхотно изпълнена рабона прати топката в далечния ъгъл за 0:1.

Пет минути след това късметът отново обърна гръб на Арсенал, след като удар Седрик Соареш отново срещна гредата. Все пак шансът бе на страната на "топчиите" минута преди края, когато Йодегор засече центриране на Тиърни. Топката рикошира в Алдервейрелд и това попречи на Лорис да спаси - 1:1.

На почивката Арета замени Сака с Никола Пепе. В 57-ата минута пък Бейл напусна терена и на негово място се появи Сисико.

В 62-рата минута Лаказет получи страхотен пас в наказателното поле, овладя и опита изстрел. Французинът не уцели добре топката и ударът ми бе много неточен, но в този момент Санчес връхлетя върху краката му. Майкъл Оливър показа бялата точка и жълт картон на бранителя. ВАР потвърди решението му. Нарушението бе безспорно, но е факт, че Лаказет вече бе отиграл топката. В крайна сметка французинът изпълни перфектно дузпата и даде заслужен аванс на Арсенал.

Нещата станаха още по-сложни за Тотнъм в 76-ата минута, когато Ерик Ламела остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон заради това, че с ръка удари Тиърни в лицето в опита си да запази топката при едно единоборство.

Арсенал: Лено, Соареш, Луис, Габриел, Тиърни, Джака, Партей, Смит-Роу, Йодегор, Сака, Лаказет

Тотнъм: Лорис, Дохърти, Алдервейрелд, Санчес, Регилон, Хьойберг, Ндомбеле, Моура, Бейл, Сон, Кейн