Прекратиха мач от Втора лига заради тежки метеорологични условия

17:52

Миньор Перник и Септември София изиграха само едно полувреме помежду си при резултат 1:0 в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Заради силният дъжд, който впоследствие премина в сняг, срещата не продължи през втората част. Главният рефер Димитър Буров излезе на терена и демонстративно показа, че топката не тупа и се движи тежко по тревата. Така Миньор и Септември изиграха само 45 минути, като предстои да се реши кога ще бъде доигран двубоят.

Срещата започна при изключително тежки условия, тъй като дъждът не преставаше да вали над стадион "Миньор". През първите 15 минути от мача сериозни опасности не се създадоха, като битката преобладаваше на терена.

В 17-ата минута вратарят на домакините Даниел Леонтиев извърши нарушение извън наказателното поле, а зад топката застана Християн Казаков. Футболистът на Септември стреля опасно по земя, стражът на Миньор изби, като последва добавка, която се оказа точна, но бе вдигнат флаг за засада.

Само 2 минути по-късно Божидар Васев отбеляза изключително красиво попадение. Той получи топката и стреля от далечна дистанция, като това се оказа правилното решение - 1:0.

В 42-ата минута Кристиян Пешов напредна добре и отправи хубав изстрел по посока вратата на Миньор, но Леонтиев успя да улови.

Миньор 1:0 Септември

1:0 Васев (20)

Миньор: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 5. Веселин Васев, 10. Борис Галчев, 30. Божидар Васев, 8. Кристиян Слишков, 18. Борислав Будинов, 17. Иван Вълчанов

Септември: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 3. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов, 20. Християн Казаков