С голове в края Сити отстрани Евертън от ФА къп (видео)

10:54

Манчестър Сити стигна до победа с 2:0 при гостуването си на Евертън в среща от четвъртфиналите на ФА Къп. "Гражданите" имаха предимство през целия мач, но съперникът се държа добре в защита. Отборът на Пеп Гуардиола откри резултата чак в 84-ата минута, когато Илкай Гюндоган се разписа. Влезлият като резерва Кевин Де Бройне отбеляза второ попадение в последната минута на редовното време.

Ман Сити записа седма поредна победа над Евертън и продължава да мечтае за куадрупъл, тъй като има шанс да спечели всички турнири, в които участва.

Отборът на Гуардиола натисна от началото, но Евертън бе готов за неспирни атаки. Защитата на "карамелите" бе подредена отлично и целият отбор като цяло се справяше на ниво в отбрана.

Двата отбора бяха без титулярните си вратари. За "гражданите" пазеше Зак Стефън, а за домакините третият вратар Жоао Вириня, тъй като Пикфорд и Олсен са контузени. И двамата нямаха много работа в първата част на двубоя. Сити стигна до няколко удара на Стърлинг, които не затрудниха 21-годишния португалец. Евертън рядко успяваше да организира атака, но стигна на два пъти до опасни ситуации, които не завършиха с точен удар.

След почивката гостите продължиха да владеят топката в дълги периоди, като увеличиха натиска и бяха по-агресивни. След час игра младият Вириня направи блестящо спясаване след удар на Стърлинг. Малко по-късно Фил Фодън можеше да го огорчи след хубав удар, но топката мина малко покрай вратата.

Ман Сити продължаваше да притиска съперника и да чака своя момент. Десет минути преди края на терена се появи капитанът на гостите Кевин Де Бройне, който замени Стърлинг. В 84-ата минута "гражданите" пробиха защитата на домакините и реализираха решителен гол. Лапорт стреля, а Вириня направи отлично спасяване, като отклони топката в гредата. Кълбото обаче отиде към Гюндоган, който с летящ плож го насочи към опразнената врата.

След толкова положени усилия допуснатият гол бе тежък удар за домакините. Те опитаха да отговарят, но нямаха много сили. Повечето атаки до края бяха към тяхната врата. В последната минута Родри изведе Де Бройне през центъра, а белгиецът нямаше проблем да завърши и да сложи край на интригата.