Шефилд Юнайтед затрудни Челси, но не можа да се класира за полуфиналите (видео)

17:32

Челси постигна победа с 2:0 над гостите си от Шефилд Юнайтед в 1/4-финален сблъсък за Купата на Англия, но победата за играчите на Томас Тухел не дойде лесно. Головете се победителите бяха дело Оливър Норууд, който си отбеляза автогол, и резервата Хаким Зиеш в самия край на срещата.

Домакините започнаха по-активно срещата, но така и не достигаха до много чисти положения. В 24-ата минута Оливър Норууд обаче си отбеляза автогол нелеп автогол след корнер - топката бе изпратена силно на границата на наказателното поле към Бен Чилуел след корнер, а халфът на “остриетата” опита да изчисти топката с шпагат, но вместо това я прати в собствената си врата.

“Сините” можеха да достигнат до второ попадение в 42-ата минута, когато Кристиан Пулишич брилятно пресече необмислени подавание на гостите пред наказателното им поле, но вратарят се намеси отлично и спаси.

Отново Пулишич с прекрасен индивидуален рейт се оказа очи в очи със стража на домакините само минута след началото на втората част, но ударът му отново бе отразен.

“Остриетата” бяха съвсем близо до изравняването, но Дейвд Макголдрик буквално пожали своя противник в 67-ата минута, когато засече отлично центриране отдясно само на няколко метра пред Кепа Арисабалага, но топката премина покрай лявата греда на вратаря. Минута по-късно испанският страж трябваше да се намесва решително след удар на Оливър Макбърн.

В 77-ата минута отново гостите си изработиха добра възможност за попадение чрез Макголдрик, който преодоля великолепно Сезар Асиликуета на фланга, навлезе в наказателното поле, но топката премина спокойно успоредно покрай опразнената врата след намесата на испанския страж на домакините. В 91-ата минута нова отлична възможност бе пропиляна от домакините, когато Раян Брюстър отправи силен удар от границата на наказателното поле, но той премина покрай десния стълб на Кепа.

Именно в ответната атака домакините сложиха точка на спора след бърза контраатака, когато топката попадна в Бен Чилуел, а той подаде към резервата Хаким Зиеш, който отбеляза за крайното 2:0 и класира лондончани на 1/2-финалите за Купата на Англия, където очакват своя съперник, който ще бъде изтеглен по-късно днес.