Класика за Ливърпул като гост на Арсенал (видео)

00:00

Ливърпул изигра силен мач на "Емирейтс" и заслужено победи с 3:0 Арсенал в дербито от 30-ия кръг на Премиър лийг.

Мърсисайдци през цялото време владееха инициативата, докато "топчиите" заложиха на тотална защита. Лондончани удържаха до 64-тата минута, когато за пореден път Диого Жота се оказа най-продуктивният нападател на Ливърпул. Португалецът се появи в игра няколко минути преди това и веднага остави своя отпечатък. Мохамед Салах (68') удвои, а отново Жота узакони третия пореден успех на Ливърпул.

Така миналогодишният шампион се възползва максимално от грешката на Челси и се доближи само на две точки от четвъртото място. Арсенал остава на деветата позиция и явно ще впрегне всичките си сили до края на сезона в Лига Европа.