Алавес с поредна тежка загуба в Ла лига (видео)

18:47

Отборът на Селта постигна победа с 3:1 при гостуването си на Алавес от 29-ия кръг на Ла Лига. Така баските допуснаха шесто поражение в последните си седем мача.

Галисийците стартираха мача много силно и бързо натрупаха преднина от три попадения. Още в осмата минута Нолито откри резултата в тяхна полза, след като наказа грешка на противниковата отбрана. В 14-ата именно той отне топката и веднага центрира към Яго Аспас, за когото остана да удвои аванса на гостите. В 20-ата те организираха бърза контраатака, при която Аспас направи втората си асистенция в мача за попадението на Санти Мина. В 54-ата техният съотборник Жерсон Мурийо си изкара втори жълт картон и така беше изгонен от игра. В оставащото време обаче домакините стигнаха само до един гол, дело на Флориан Лежюн в 86-ата минута.

С този успех Селта събра 37 точки и се изкачи на осмото място в класирането, където Алавес е на дъното с 23 спечелени пункта.