Ман Сити взе минимално преимущество срещу Борусия (Д) с гол в 90-ата минута (видео)

00:09

Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 в домакинството си на Борусия Дортмунд на "Етихад" в първия сблъсък между двата тима от 1/4-финалите в Шампионската лига.

Англичаните поведоха с гол на Кевин Де Бройне в 19-ата минута, но Марко Ройс изравни в 84-ата. Все пак домакините се добраха до успеха в 90-ата минута с попадение на Фил Фодън. Така "гражданите" взеха минимална преднина преди реванша, но и гостите могат да са доволни от гола на чужд терен, който оставя нелоши шансове и за тях в ответния двубой на "Сигнал Идуна Парк".

Така Манчестър Сити ще има леко преимущество преди реванша, но сблъсъкът по никакъв начин не изглежда решен. Голът на чужд терен дава доста добри шансове на германците, които могат да елиминират съперника си дори и с минимален успех с 1:0.