Ботев Пловдив с безценни три точки срещу Ботев Враца

20:56

Отборът на Ботев Пловдив постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в efbet Лига. “Канарчетата” надиграха с 2:1 Ботев Враца като гост. Срещата бе с доста интересни моменти, като освен трите попадения имаше и два отменени гола, които трябваше да бъдат зачетени от съдиите. Освен това домакините пропуснаха дузпа, така че могат да съжаляват, че допуснаха поражение на своя стадион. Валери Домовчийски откри резултата за Враца, но с голове на Джонатан Перейра и Мите Цикарски пловдивчани стигнаха до обрата и съответно до трите точки.

В 11-ата минута гол на гостите бе отменен доста спорно. Маркиньос получи топката на празно пространство и след като залъга защитник на Враца прати кълбото в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна засада, която не бе съществуваща в ситуацията.

В 23-ата минута резултатът бе открит. След разбъркване в наказателното поле на гостите Даниел Генов стреля, но Георги Аргилашки спаси. Последва обаче добавка на празна врата на Валери Домовчийски и така стана 1:0 в полза на Ботев (Враца).

Само две минути по-късно обаче пловдивчани изравниха. Мите Цикарски свали с глава топката към Джонатан, който без да се бави я прати по земя във вратата на Красимир Костов.

В 73-ата минута домакините пропуснаха дузпа. Кевин Янсон бутна в наказателното поле Самир Аяс, който дебютира за тима само няколко минути по-рано, и съдията посочи бялата точка. Изпълнението на Петър Атанасов обаче не бе добро и Георги Аргилашки спаси.

В 78-ата минута Ботев (Пловдив) стигна до пълен обрат. Центриране отдясно намери Мите Цикарски непокрит и македонецът прониза вратата за 2:1 в полза на гостите.

С победата си днес Ботев (Пловдив) събра 24 точки в актива си и заема десета позиция в класирането. Ботев (Враца) от своя страна остава на предпоследна позиция с 18.

БОТЕВ ВРАЦА 1:2 БОТЕВ ПЛОВДИВ

1:0 Домовчийски (23)
1:1 Джонатан (25)
1:2 Цикарски (78)

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 18. Миланов, 77. Николов, 23. Златински, 24. Н’Диайе, 94. Ненов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски, 9. Генов

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 33. Аргилашки, 2. Джонатан, 3. Конате, 4. Генев, 25. Работов, 26. Цикарски, 28. Филипов, 10. Шоколаров, 21. Току, 24. Янсон, 7. Маркиньос