Рейнджърс взе дербито в Шотландия

16:54
Отборът на Глазгоу Рейнджърс победи Селтик в шотландското дерби с 4:2. Срещата се игра пред пълните трибуни на стадиона на "детелините" " Селтик Парк".

Първото полувреме на мача завърши наравно 1:1, след като в 37-а минута Даниел Кузин откри за гостите, а само две минути по-късно Георгиос Самарас изравни за Селтик.

През втората част отборът на Рейнджърс демонстрира превъзходство. Освен новите общо четири гола през вторите 45 минути бяха показани и два червени картона.

Отбелязалият първото попадение в мача Даниел Кузин получи втори жълт картон в 75-а минута, а две по-късно Венегор ъф Хеселинк от състава на Селтик го последва към съблекалните.

Головете за Рейнджърс през втората част вкараха Кени Милър в 53-а и 79-а минути, а Педро Мендес се разписа в 63-а минута. В самият край на срещата Накамура отбеляза втория гол за Селтик.