Уест Хям с важна стъпка към топ 4, Лингард с нови два гола (видео)

17:54

Уест Хям Юнайтед победи Лестър Сити с 3:2 като домакин в страхотен дуел в източен Лондон.

„Чуковете” поведоха с три гола, след като Джеси Лингард продължи със страхотното си представане след отдаването под наем от Манчестър Юнайтед и наниза два гола – в 29-ата и 44-ата минута. Джарод Боуен пък се разписа за трети път във вратата на Каспер Шмайхел в началото на второто полувреме.

Гостите от Лестър не се сломиха и продължиха да опитват да затрудняват Лукаш Фабиански, което им спомогна за два гола, които бяха дело на Келечи Ихеаначо (71 и 90+1).

Все пак „лисиците” не успяха да върнат големия пасив, който имаха и резонно си тръгнаха със загубата, която завърза още повече битката за топ 4 в английския елит.

Уест Хам е четвърти с 55 точки вече, а Лестър остана трети с точка повече. Петият Челси е с 54, а шестият Ливърпул с 52.