Блестящ дебют за Шон Райт-Филипс

19:29
Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 3:0 при гостуването си на Съндърланд в среща от 3-я кръг на английската Висша лига. Българските футболисти на "гражданите" Мартин Петров и Валери Божинов не взеха участие в срещата поради контузии.

Резултатът в мача откри Стивън Айрланд в 45-а минута. През второто полувреме новото попълнение на Манчестър Сити Шон Райт-Филипс отбеляза два гола. Както е известно халфът подписа договор с отбора на Марк Хюз за следващите четири години на стойност 10 милиона британски паунда.

Бившият футболист на лондонския Челси удвои преднината на гостите в 51-а минута, а 10 по-късно оформи крайното 0:3 за Манчестър Сити.

В по-късният двубой от Висшата лига отборите на Астън Вила и Ливърпул не успяха да си отбележат попадение.