Локомотив София отново ще играе в елита на България

20:42

Локомотив София се завърна в елита на българския футбол след 6-годишно чакане. Отборът на Иван Колев постигна лесен успех с 4:1 над Септември (Симитли), което гарантира и второто място на “железничарите” в шампионата. Попаденията за тима реализираха Красимир Милошев (20, 32), Валентин Николов (49) и Александър Александров (57). Точен за гостите от Симитли бе Христо Иванов (25).

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 8-ата минута, когато централният нападател на гостите Светослав Диков се пребори в наказателното поле, след което стреля, но кълбото се отби в десния страничен стълб.

Логичното се случи в 20-ата минута, когато Александър Александров центрира добре в наказателното поле към Красимир Милошев, който с точен удар заби своя първи гол с екипа на “червено-черните”.

Пет минути по-късно домакините от Симитли изравниха резултата. Даниел Гогов изведе майсторски Христо Иванов, който се справи с Педро Ферари, след което успя да матира и Цветомир Витков.

В 32-ата минута Красимир Милошев реализира своя втори гол. Капитанът на тима вкара прекрасно попадение с шут от над 25 метра.

В 49-ата минута Александър Александров проби отдясно и центрира на втора греда, където бе Валентин Николов. Младият футболист овладя и технично се справи с бранител на “белите”, след което с левия крак прати кълбото в мрежата на Чарлз Тейлър.

В 57-ата минута “червено-черните” продължиха с головете. Футболистите на Иван Колев стигнаха до четвърто попадение, а в негов автор се превърна Александър Александров. Крилото получи удобна топка на границата на наказателното поле и с мощен удар наказа стража на Септември.

В 72-ата минута Светослав Диков прати за пети път топката в мрежата на Септември, но голът не бе зачетен, тъй като нападателят на столичани беше в положение на засада.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично не се стигна до нови попадения на стадиона в Симитли.

Септември Симитли 1:4 Локомотив София

0:1 Красимир Милошев (20)
1:1 Христо Иванов (25)
1:2 Красимир Милошев (32)
1:3 Валентин Николов (49)
1:4 Александър Александров (57)

Септември Симитли: 24. Чарлз Тейлър, 4. Борислав Вакадинов, 88. Даниел Гогов, 9. Ивайло Михайлов, 3. Илия Мунин, 6. Йоан Петров, 7. Кирил Мутавджийски, 28. Крум Николов, 27. Мирослав Косов, 23. Христо Иванов, 66. Христо Младенов

Локомотив София: 1. Цветомир Витков, 2. Педро Ферари, 89. Матеус Роча, 27. Деян Иванов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев, 14. Валентин Николов, 8. Николай Цветков, 7. Александър Александров, 18. Светослав Диков