Милуоки с нова победа срещу Атланта (видео)

10:00

Милуоки победи домакина Атланта със 113:102 и поведе с 2:1 победи в финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. Крис Мидълтън реализира 20 от 38-о се точки в последната четвърт, като добави 11 борби и 7 асистенции, а Янис Антетокунбо допринесе с 33 точки и 11 борби за втория пореден успех на тима в серията.

Трей Йънг беше най-добър за Атланта с 35 точки, но получи травма на десния глезен в края на третата част, след като настъпи неумишлено един от съдиите, заради което до края на двубоя не беше пълноценен. Гостите започнаха колебливо и в средата на първата четвърт изоставаха с 10:25, като след това през повечето време бяха догонващи, но с ключова серия от 13:3 в четвъртата част те успяха да поведат със 103:98 и в последните четири минути не допуснаха обрат.

Първа среща от финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до 4 победи):

Атланта - Милуоки - 102:113

* Милуоки води с 2-1 победи в серията.