Дубълът на Ботев загуби от Марица

14:10

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Марица (Пловдив) в контрола. Спарингът се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Това бе първата контрола за водените от Стефан Стоянов "канарчета". През първата част маричани бяха по-добрият отбор на терена, но през втората част играта бе равностойна.

Още в 7-ата минута Мариян Тонев откри резултата с удар от средна дистанция. В средата на полувремето "синьо-жълтите" получиха дузпа, която бе превърната в гол от вратаря Илия Николов.

След почивката маричани нацелиха гредата на вратата на Ботев. Малко преди края Юсеин Касов намали резултата с удар от 20 метра в близкия на вратаря ъгъл.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Иван Иванов, Петър Итов, Габриел Земярски, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Даниел Гичев, Емил Колев, Никола Гелин, Иво Казаков