Лудогорец с изстрадана, но заслужена победа на старта в Шампионската лига (видео)

21:53

Лудогорец победи Шахтьор Солигорск с 1:0 на стадион "Хювефарма арена" в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

В началото на мача домакините бяха по-активният тим и на няколко пъти стигнаха до опасности пред вратата на съперника. Каули, Десподов и Текпетей пробваха да открият, но опитите им не се поздравиха с успех.

В 22-ата минута Каули получи възможност за стрелба от границата на наказателното поле и шутира. Вратарят на беларуския тим обаче с плонж спаси.

В 32-ата минута Кирил Десподов удари горната греда на Шахтьор. Крилото стреля доста добре от пряк-свободен удар, но напречният стълб спаси попадението във вратата на гостите.

До края на първата част ситуацията на терена бе равностойна, а положенията пред двете врати липсваха и така на полувремето двата тима се оттеглиха без попадения.

Още в първата минута на втората част Лудогорец можеше да открие резултата. След центриране отляво топката се озова на крака на Текпетей, който стреля изключително мощно, но право във вратаря на съперника.

Малко по-късно домакините отново бяха близо до попадение. Недялков нахлу отляво и намери Десподов, който протегна крак и стреля точно, но отново стражът на Шахтьор спаси.

В 61-ата минута Лудогорец удари още една греда. При едно центриране Пластун свали топката към Вердон, който стреля, но стълбът отново бе помощник на Гутор.

Лудогорец продължи да налага натиск, но попадението така и не идваше. Текпетей и Вандерсон пропуснаха, а в 80-ата минута и попадение на Пиерос Сотириу бе отменено заради засада. Кипърецът прати топката в мрежата с глава, но при подаването бе зад отбраната.

В даденото от рефера продължение на редовното време орлите най-накрая стигнаха до гол. Каули се оказа в прегръдките на своите съотборници, а Чибота даде головият пас.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР 1:0

Каули (92`)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 22. Икоко, 24. Вердон, 30. Пластун, 3. Недялков, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 28. Кешерю

ШАХТЬОР (Солигорск): 30. Гутор, 5. Антич, 20. Сачивко, 21. Филипенко, 99. Шаученка, 10. Ахмеди, 18. Корзун, 77. Кендиш, 19. Подстрелов, 12. Иванович, 88. Дарбо