Еспирито Санто с реми в дебюта си начело на Тотнъм

19:41

Нуно Еспирито Санто направи своя дебют като мениджър на Тотнъм. “Шпорите” направиха 1:1 с четвъртодивизионния Лейтън Ориент, а португалецът едва ли е останал очарован от представянето на своите играчи. Тийнейджърът Дейн Скарлет откри резултата в 38-ата минута, а Руел Сотириу изравни в 72-ата минута.

В титулярния състав на Тотнъм бяха доста основни играчи, като Ерик Дайър, Хари Уинкс, Лукаш Моура, Деле Али и Стивън Бергвайн. Еспирито Санто смени вратаря Джо Харт, който започна като титуляр, на почивката, а между 65-а и 66-ата минута направи 10 смени наведнъж.

17-годишният Дийн Скарлет показа, че основателно е определян като голям талант. Той дебютира за “шпорите” миналия сезон при Жозе Моуриньо, когато влезе като резерва в мач от Лига Европа. След това той стана най-младият футболист, играл във Висшата лига, когато влезе срещу Уест Бромич през февруари на 16 години и 320 дни.