Байерн на Нагелсман разочарова срещу Кьолн

19:44

Новият треньор на Байерн Мюнхен Юлиан Нагелсман загуби дебютния си мач, след като шампионите отстъпиха с 2:3 от Кьолн в контролна среща, играна във Филинген. Очаквано баварците бяха без звездите си, които все още са във ваканция или тепърва започват подготовка. В стартовия състав се отличаваха само имената на закупения от РБ (Лайпциг) Дайо Упамекано и Ерик Максим Чупо-Мотинг, който излезе с капитанската лента. Първо участие записа и взетият със свободен трансфер от Рединг Омар Ричардс.

Юношата Арминдо Зийб вкара за Байерн още в 6-ата минута, но след това Кьолн обърна след попадения на Тилман и Марк Ут. Нидерландският нападател Джошуа Зиркзее, който през миналия сезон игра в Парма, изравни в 34-ата минута. След почивката Ут реализира още веднъж и “козлите” надделяха.

Нагелсман заложи на схема 4-2-3-1 с Чупо-Мотинг на върха на атаката.

След седмица на “Алианц Арена” Байерн ще спори с Аякс в следващата си контрола.