Новак Джокович продължава да мачка в Токио

13:41

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович продължава да налага доминацията си на Олимпийските игри в Токио. Поставеният под №1 в схемата сърбин достигна до полуфиналите в японската столица, след като премина с лекота през представителя на домакините Кей Нишикори с 6:2, 6:0 за само 70 минути игра.

За Джокович това бе четвърта поредна победа в турнира, като той все още няма загубен сет. В спор за място на финала Ноле ще се изправи срещу победителя от двубоя между Александър Зверев и Жереми Шарди.

34-годишният сърбин започна двубоя с труден откриващ гейм на сервис, в който се нуждаеше от три геймбола, за да вземе първото водачество в мача. След това обаче Джокович увеличи оборотите и реализира два пробива в сета, за да вземе откриващата част с 6:2.

В началото на втория сет Нишикори изпусна ключов брейкбол, като това се оказа и последния му шанс да се доближи до спечелване на гейм. Ноле показа най-доброто от себе си и успя да затвори мача с третия си мачбол за крайното 6:2, 6:0.