Густаво Бусато класира ЦСКА в следващия кръг на Лигата на конференциите (видео)

16:29

ЦСКА София успя да елиминира Лиепая след изпълнения на дузпи в Лигата на конференциите. Първата среща в София завърши при резултат 0:0, а сега същият резултат се повтори в Латвия, където Стойчо Младенов дебютира начело на "червените".

Срещата започна скучно, като първата що-годе добра възможност за гол се откри пред Жорди Кайседо в 14-ата минута. Централният нападател от Еквадор стреля над вратата. В 23-ата минута Кайседо претендираше, че е извършено нарушение срещу него в наказателното поле на Лиепая, но главният съдия даде знак играта да продължи, а домакините не предложиха повторение на ситуацията. След 180 секунди Миросавлиев изскочи на опасна позиция пред Густаво Бусато, но нападателят на домакините шутира покрай вратата. В 34-ата минута крилото на ЦСКА София Яник Вилдсхут също пробва мерника си, но стреля крайно неточно.

В 39-ата минута стражът на Лиепая спаси мрежата си, отбивайки с една ръка удар с глава на Кайседо. Южноамериканецът посрещна центриране отдясно на Йоан Баи и за малко да открие резултата, ако не беше намесата на вратаря. Футболистите на Стойчо Младенов продължиха да доминират на игрището, което доведе до нова възможност за Кайседо. Нападателят докосна гола, стреляйки от чиста позиция, но бранител на Лиепая отби топката в последния момент.

Второто полувреме предложи много скучен футбол, като опасните положения в него трудно биха се наредили на пръстите на едната ръка. В 84-ата минута домакините създадоха опасност пред рамката на ЦСКА София, след пробив отляво и диагонален удар, който обаче премина покрай целта.

Лиепая 0:0 ЦСКА София