Локо София триумфира в железничарското дерби (видео)

22:05

Локомотив София победи Локомотив Пловдив с 1:0 като домакин в железничарското дерби от втория кръг на  efbet Лига. Раел Лолала беше точен за домакините в 5-ата минута. Двубоят се играе на стадиона на Царско село. Както е известно, Локо София няма да има възможност да домакинства на собствения си стадион, тъй като съоръжението в “Надежда” не получи лиценз за efbet Лига.

Мачът започна много силно за домакините от София и те поведоха в резултата с гол на Раел Лолала в 5-ата минута. До попадението се стигна след дълго подаване в наказателното поле за Мохамед Бухмиди. Той догони топката до аутлинията, след което центрира към втора греда. Там Лолала беше оставен непокрит и засече от въздуха, пращайки топката във вратата.

В следващите минути голови положения липсваха. В 40-ата минута Бирсент Карагарен падна в наказателното поле в опит да спечели дузпа. Шпагатът на Пламен Крачунов обаче беше чист и играта продължи.

На полувремето Александър Тунчев предприе четири промени в състава си. Терена напуснаха Емил Янчев, Венсан Марсел, Олексий Биков Мартин Паскалев. В игра се появиха Димитър Илиев, Кристиан Гомис, Лукас Салинас и Петър Витанов.

В 48-ата минута Александър Любенов трябваше да се намесва след шут на Конър Руан от далечна дистанция. Стражът плонжира и изби в ъглов удар. Постепенно "смърфовете" обърнаха притежанието на топката и заиграха по-активно от столичани.

В 79-ата минута Красимир Милошев предотврати сигурен гол във вратата на Локомотив (София). Той беше на точното място, в случая малко пред голлинията, за да блокира удар на Димитър Илиев със задна ножица. В 88-ата минута слаб удар на Салинас попадна в ръцете на Любенов.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:0

1:0 Раел Лолала (5)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ (СФ): Александър Любенов, Селсо Рапосо, Георгиос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Красимир Милошев, Владимир Семерджиев, Божидар Кацаров, Раел Лолала, Мохамед Бухмиди, Александър Александров;

ЛОКОМОТИВ (ПД): Лукас Рейдър, Олексий Биков, Артур Крачун, Мартин Паскалев, Парвиз Умарбаев, Емил Янчев, Милош Петрович, Конър Руан, Венсан Марсел, Бирсент Карагарен, Георги Минчев;