Черно море победи Ботев Пловдив на "Тича"

21:25

Черно море надви Ботев Пловдив с 2:0 в среща от 2-ия кръг на efbet Лига. Родриго (27) беше точен за домакините през първото полувреме, а Живко Атанасов (79) удвои. Успехът е напълно заслужен за "моряците", които бяха тотални господари на терена и създадоха доста интересни положения пред противниковата врата. Ботев пък остави лоши впечатления с играта си в защита и не показа нищо от това, което демонстрира в мача с Пирин (Благоевград) в първия кръг, спечелен с 2:1 в Коматево.

В 6-ата минута удар на Васил Панайотов от дъгата на наказателното поле прелетя над вратата. Активните действия на домакините продължиха и в следващите минути. Нов шут на Родриго премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 18-ата минута Васил Панайотов отигра с глава трудно центриране от десния фланг. Ударът на халфа не намери вратата. Три минути по-късно малко не остана на Стефан Велев да открие резултата в полза на Черно море. Той изпревари защитниците на Ботев и засече центриране по земя. Топката мина буквално на сантиметри покрай дясната гредата за щастие на Георги Аргилашки.

Ботев все по-трудно отговаряше на домакинския натиск и играчите на пловдивчани грешаха в подаванията си. Така в 27-ата минута Черно море поведе при поредната си добра атака. Пабло Гарсия намери Родриго на дъгата, той овладя, финтира защитник и преодоля Аргилашки.

В 44-ата минута Касми финтира Виктор Генев, отвори си коридор за изстрел и шутира. Аргилашки обаче внимаваше и парира удара.

Второто полувреме започна отново със ситуация за "моряците". Родриго пусна успоредно центриране по земята, което Касми успя да стигне. Аргилашки обаче внимаваше, излезе напред и се хвърли пред топката. В 55-ата минута и Ботев погледна в предни позиции. Емануел Току подаде в коридор за Атанас Илиев, който не се замисли и стреля веднага с левия си крак. Георги Георгиев обаче беше покрил ъгъла си и изби в корнер.

В 58-ата минута Родриго проби мощно през центъра, влезе в наказателното поле и потърси обратния ъгъл. Атакуващият футболист шутира добре, но покрай вратата. В ответната атака Реда Рабей стреля покрай вратата.

В 75-ата минута Ботев беше много близо до изравнителния гол. Николай Минков качи топката на главата на Маркиньос. Бразилецът изпревари всички, но ударът му с глава изневери и излезе в аут.

Всичко приключи в 79-ата минута, когато Черно море отбеляза втори гол. Централният защитник Живко Атанасов показа завършващ удар като на нападател. Той получи топката в наказателното поле и с много техничен удар намери левия ъгъл на вратата зад Аргилашки.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ 2:0

1:0 Родриго (27)
2:0 Живко Атанасов (79)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Родриго Енрике, Фейсал Касми, Леандро Андраде;

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Мите Цикарски, Филип Филипов;