Лудогорец изпусна Олимпиакос в Пирея (видео)

00:45

Силен Лудогорец изпусна да победи гранда Олимпиакос на неговия стадион „Георгиос Караискакис“ – 1:1, в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

През солидното първо полувреме „орлите“ бяха по-добри, като веднъж вратарят Цолакис се справи срещу излезлия сам срещу него Сотириу. Втората част започна по отличен начин за Лудогорец.

Кирил Десподов откри резултата в 50-ата минута след като се разписа красиво от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Ахмед Хасан бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от фаул, но ударът му бе право в Кахлина, който изби. Последва мощен изстрел на Бернард Текпетей, спасен майсторски от Цолакис. В 65-ата минута Олимпиакос създаде нова опасност пред вратата на Кристиян Кахлина, но решителна намеса на Жордан Икоко спря Йоргос Масурас.

В 87-ата минута гръцкият гранд стигна до равенството. След двоен рикошет в централните защитници Оливие Вердон и Игор Пластун, топката достигна до Агибу Камара, който с плътен изстрел в долния десен ъгъл изравни.

В продължението на срещата Кирил Десподов бе изведен зад защитата на Олимпиакос, преодоля вратаря Цолакис, но не успя да уцели опразнената врата.

Реваншът е на 10 август в Разград от 21,00 ч.

ОЛИМПИАКОС – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Кирил Десподов (50‘)
1:1 Меди Камара (87‘)

ОЛИМПИАКОС: Костас Цолакис, Осейно Ба, Рубен Семедо, Папе Сисе (53 – Юсеф Ел-Араби), Кени Лала (61 – Танасис Андруцос), Олег Ребчук, Мохамед Камара, Пеир Малонг (46 – Ян М‘Вила), Матийо Валбуена (72 – Меди Камара), Йоргос Масурас, Ахмед Хасан

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиян Кахлина, Жордан Икоко, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Клод Гонзалвеш, Стефан Баджи, Каули Оливейра (73 – Алекс Сантана), Бърнард Текпетей (81 – Сисиньо), Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (88 – Вандерсон)

Жълти картони: Рубен Семедо, Папе Абу Сисе (ОЛИМПИАКОС); Бернард Текпетей, Антон Недялков (ЛУДОГОРЕЦ)