Португалия не срещна никакви затруднения срещу Азербайджан (видео)

22:22

Португалия надигра Азербайджан с 3:0 като гост в мач от квалификационна Група “А” за Световното първенство в Катар през 2022 година. Макар и без наказаната си заради жълтия картон срещу Ирландия суперзвезда Кристиано Роналдо, иберийците контролираха мача и с лекота се справиха със съперника си.

В 26-ата минута Бернардо Силва изведе Португалия напред в резултата. Той получи хубаво подаване от Бруно Фернандеш и с майсторски удар въздуха от близка дистанция изпрати топката във вратата. Само 5 минути по-късно Андре Силва бе точен за 0:2. След центриране отдясно Диого Жота свали по чудесен начин топката за Силва и нападателят от съвсем близко разстояние не сгреши. В 75-ата минута Диого Жота се възползва от хубаво центриране на Жоао Кансело и с глава реализира третото попадение, което се оказа и последно в двубоя.

Португалия заема първо място в групата с вече 13 точки, а Сърбия е на втора позиция с 10. Люксембург е с 6 точки, а Ирландия и Азербайджан са с по 1.

АЗЕРБАЙДЖАН - ПОРТУГАЛИЯ 0:3

0:1 Б. Силва ('26)
0:2 Андре Силва ('31)
0:3 Жота ('75)