Нулево реми между Северна Ирландия и Швейцария заплете битката за второто място в нашата група

00:42

Отборите на Северна Ирландия и Швейцария записаха 0:0 в квалификационен двубой от групата на България, с което нашият тим запазва надеждите си за класиране на финалите. След този резултат съставът на Ясен Петров е на 3 точки от “кръстоносците”, които са втори с мач по-малко. Швейцарците пропуснаха дузпа в 33-ата минута, което най-вече ги лиши от триумфа на “Уиндзор Парк” в Белфаст. По същото време Италия срази Литва с 5:0 с лекота и дръпна на върха с 6 пункта аванс. На Мондиала директно отива първият, а вторият ще играе бараж.

Северноирландците обаче се изравниха с "лъвовете" и дори са пред тях в класирането заради по-добрата си голова разлика.

За тима на Мурат Якин това е второ поредни нулево реми, след като преди дни завърши при същия резултат и срещу Италия. Почти през целия мач Швейцария доминираше над Северна Ирландия, като владението на топката надхвърляше 70% в полза на гостуващия отбор.

В 33-ата Харис Сеферович получи шанс да реализира от бялата точка, но стреля неубедително и вратарят Бейли Пийкок-Фаръл отрази. Това е четвърти пореден пропуснат наказателен удар от страна на швейцарците.

След месец те ще имат шанс за реванш срещу този си противник, тъй като на 9 октомври го очакват в Женева.