Бивш играч на Левски донесе победата на Специя над Венеция

19:04

Отборът на Специя постигна изключително драматична победа с 2:1 при гостуването си на новака Венеция в двубой от четвъртия кръг на Серия А. Така “бианконерите” записаха първия си шампионатен успех през сезона.

Българският национал Петко Христов продължи тенденцията да участва във всеки един мач на тима през кампанията. Този път той се появи като резерва в 23-ата минута на мястото на контузилия се Мартин Ерлич. Преди това Симоне Бастони откри резултата за гостите с прекрасен гол от границата на наказателното поле.

В 59-ата минута обаче Пиетро Чекарони изравни за “крилатите лъвове”, засичайки с глава центриране от фал.

В последните секунди на срещата в герой за Специя се превърна бившият халф на Черно Море и Левски Мехди Бурабия, който донесе победата с далечния си шут.