Илиан Илиев донесе победата на Аполон в дербито с АЕЛ (видео)

23:54

Българският национал Илиан Илиев отбеляза първия си гол за Аполон Лимасол. Бившият халф на Черно море донесе победата с 1:0 на тима си в дербито на Лимасол срещу АЕЛ. По този начин Аполон събра пълен актив от 12 точки и е убедителен водач в класирането, въпреки ранната фаза на сезона.

Символичните гости получиха голямо предимство в 40-ата минута, когато вратарят на АЕЛ Андреас Керавнос получи червен картон. В началото на второто полувреме Аполон притисна съперника и поведе в 53-ата минута. Илиев се оказа непокрит на границата на наказателното поле и с красиво воле прати топката в мрежата.

Илиев остана на терена до 73-ата минута, когато вместо него влезе Хараламбос Кириаку. В следващия кръг тимът на българина ще е домакин на АЕК Ларнака.