Кан каза сбогом на футбола

08:25
Един от безспорно най-добрите вратари на нашето десетилетие Оливър Кан късно снощи пред близо 70 000 зрители изигра своя последен мач, който бе и негов бенефис. Един срещу друг се изправиха националният отбор на Германия и неговият клубен - Байерн Мюнхен, в който Оли (както го наричат на галено) прекара цели 14 години. Самият страж пази по едно полувреме и за двата отбора, а мачът завърши при резултат 1:1.

Кулминацията дойде в 75-та минута, когато спечелилият 7 титли на Германия и веднъж Шампионската Лига играч бе заменен от своя наследник Михаел Ренсинг. 39-годишният играч каза сбогом на всичките фенове изпълнили до краен предел "Алианц Арена" правейки почетна обиколка.

"Искам да ви благодаря за подкрепата през всичките тези години. Страшно много съм развълнуван и едва ли мога да намеря точните думи. Моята кариера приключи, но аз искам да пожелая още много успехи на Байерн", каза в прочувствено слово той.