Тотнъм набира скорост под ръководството на Конте

18:00

Тотнъм постигна категорична победа с 3:0 над гостуващия Норич в мач от 15-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за “шпорите” бяха дело на Лукас Моура (10’), Давинсон Санчес (67’) и Хюн-Мин Сон (77’).

Играчите на Антонио Конте откриха резултатя още в 10-ата минута, когато Лукас Моура получи добра топка пред наказателното поле, направи двойно подаване със Сон и след това реализира със силен и плътен удар за 1:0.

В 23-ата минута Серхио Регилон получи контузия и бе заменен от Райън Сесеньон. В 29-ата минута домакините бяха близо до второ попадение, но Кейн не успя да насочи силното центриране на Сон в наказателното поле в очертанията на вратата.

В 35-ата минута Бен Дейвис можеше да отбележи, след като Тим Крул се размина с топката при едно подаване в наказателното поле, но левият бек не успя да прати топката в мрежата.

Норич бе много близо до изравнително попадение в 57-ата минута, когато отличен пробив отляво направи Брендън Уилямс, подаде в наказателното поле, но там Теему Пуки подложи крака си само за да види как топката минава покрай дясната греда на Уго Лорис.

Второто попадение за Тотнъм дойде 67-ата минута след изпълнение на корнер, когато топката достигна до Давидсон Санчес, а централният бранител отбеляза отблизо за 2:0. Сон покачи на 3:0 в 78-ата минута след удар от около точката за дузпа.

С тази победа лондончанин се изкачиха до 5-ото място в класирането с 25 точки. Норич от своя страна все още заема последното място в подреждането, но е с равен брой точки по 10 с останалите два тима в зоната на изпадащите - Нюкасъл и Бърнли.