Палмейрас е първият финалист на Световното клубно първенство

23:57

Палмейрас очаквано се класира за финала на Световното клубно първенство в Абу Даби. Бразилският клуб надигра с 2:0 египетския тим Ал Ахли в първия полуфинал. В директния сблъсък за трофея Палмейрас очаква победителя от втория полуфинал утре: Челси или Ал Хилал. Финалът е на 12 февруари.

Бразилците излязоха напред в резултата в края на първото полувреме. В 39-ата минута Рафаел Вейга порази целта, озовал се в много удобна позиция фронтално срещу вратата на съперника, а съавтор на гола стана Дуду. Четири минути след паузата двамата си размениха ролите и Вейга асистира на Дуду за второто попадение. Дуду направи отличен пробив отдясно и с безпощаден изстрел опъна мрежата.

Гол на Мохамед Шериф за Ал Ахли в 72-ата минута бе отменен заради засада след намесата на ВАР, а в 81-ата минута червен картон за тима от Египет получи Айман Ашраф.