Испания с минимален успех срещу Албания (видео)

01:04

Финалистът на световното първенство в Катар 2022 Испания стигна до късен успех с 2:1 над Албания в контролен мач, изигран на стадион "Корнея-Ел Прат" в Барселона.

Домакините откриха чрез Феран Торес четвърт час преди края. Албанският нападател на Гранада Мирто Узуни изравни в 85-ата, а успехът за Испания донесе Дани Олмо в 90-ата.

За Испания това беше трета поредна победа. Селекционерът на “ла фурия роха” Луис Енрике използва срещата за експерименти със състава, като дебют за Испания направи Давид Рая от Брентфорд, който се представи на добро ниво.

Двубоят започна с доминация на Испания, но албанците първи стигнаха до опасно положение. Иван Балиу напредна опасно и подаде към Сокол Чикалеши, чийто удар мина на сантиметри от гредата. Домакините отговориха чрез Педри, чийто удар беше отразен от Етрит Бериша. Втората част започна с положение пред албанската врата, но Бериша отново беше на мястото.

В същото време албанците тормозеха испанската отбрана най-вече чрез нападателя на Саутхамптън Армандо Броя. Така се стигна до заключителния четвърт час, когато паднаха и трите гола. Феран Торес завърши брилятно атака на домакините в 75-ата минута.

Само десет по-късно гостите изравниха, след като Мирто Узуни след рикошет вкара топката в мрежата на Испания. В 90-ата минута обаче Дани Олмо спаси празника за домакините, като донесе успеха за тима си. Така се спази традицията Албания винаги да губи срещу Испания.