Тампа Бей не се отказва от преследването на третата поредна титла

08:45

Стивън Стамкос, Онджей Палат и Пат Маруун записаха по гол и асистенция и изведоха Тампа Бей до победа с 6:2 срещу Колорадо в третия мач от финалната серия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Това бе първи успех за шампионите от последните две години, които изостават с 1-2 преди второто си домакинство в сряда.

Антони Сирели, Ник Пол и Кори Пери също вкараха за Тампа Бей, който даде адекватен отговор на тежкото поражение с 0:7 в събота. Това бе осма поредна домакинска победа за шампионите, за които вратарят Андрей Василевски се отчете с 37 спасявания.

Никита Кучеров, който направи две асистенции и стана едва четвъртият хокеист в историята с три поредни плейофа с 25 или повече точки, напусна леда шест минути преди края заради лошо падане след сблъсък с Девон Тоус.

Габриел Ландеског вкара двата гола за Колорадо, който загуби едва за първи път като гост в плейофите. Дарси Кемпер пък допусна пет гола от 22 удара и бе сменен от Павел Француш, който спря девет шайби до края.