България записа първа победа Лигата на нациите

22:29

Волейболистите на България записаха първа победа в Лигата на нациите.

Воденият от Николай Желязков тим надигра Иран с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) в мач от Група 4 на втората седмица на Лигата на нациите, изигран в столичната "Арена Армеец".

Българите записаха не само първа победа в Лигата на нациите, но и постигна успех над един от чалъндж-отборите в надпреварата, от което зависи оставането ни в турнира.

Националите ни се изкачиха на 13-а позиция в класирането с 5 точки (1 победа, 4 загуби).

Иранците са 11-и с 6 точки (2 победи, 3 загуби).

Утре и в четвъртък националите ни почиват, а в петък (24 юни) от 20,00 часа срещат основния конкурент за оставане в Лигата - Австралия.

България поведе с 3:2 след атака на Радослав Парапунов от зона 4. Ас на Николай Колев и 4:3. Пайп на Алекс Николов и 6:3 за България. Радослав Парапунов атакува успешно за 8:5. Блокаут на Радослав Парапунов и 10:7. Технична атака на Алекс Николов от зона 4 - 11:7. Александър Николов атакува успешно от зона 2 - 12:9 за България при техническото прекъсване. Мартин Атанасов атакува технично над блокадата за 14:11. Радослав Парапунов атакува по правата от зона 4 - 15:12. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран при 12:16. Страхотно пускане на Георги Сеганов 17:13. Тройна българска блокада и 22:17. Пайп на Алекс Николов и 23:18. Ас на Мартин Атанасов изведе националите до геймбол - 24:18. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра и България спечели първата част с 25:19.

Николай Колев атакува в центъра и България поведе с 2:1 в началото на втората част. Ас на Мартин Атанасов и 6:5. Радослав Парапунов атакува по блока за 10:11. Иран поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Мартин Атанасов завърши дълго разиграване за 12:13. Мартин Атанасов изравни с мощна атака за 13:13. Алекс Николов атакува покрай блокадата от зона 4 за 14:14. Нова атака по правата за Алекс Николов от зона 4 за 15:15. Радослав Парапунов атакува в аут - 16:18. Николай Желязков взе прекъсване за България. Блокада на Николай Колев - 17:18. Контраатака на Николай Колев и равенство при 18:18. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран. Мартин Атанасов атакува по диагонала от зона 4 - 19:20. Пайп на Алекс Николов и 20:21. Блокаут на Мортеза Шарифи и 23:20 за Иран. Блокаут на Алекс Николов и 22:23. Ас на Мартин Атанасов и равенство при 23:23. нов мощен сервис на Мартин Атанасов и технична атака на Алекс Николов и геймбол за националите при 24:23. Мортеза Шарифи атакува в аут и България спечели втората част с 25:23.

Ас на Радослав Парапунов и 4:4 в началото на третата част. Блокада на Светослав Гоцев - 6:5. Пайп на Мартин Атанасов и 7:7. Националите поведоха с 11:8. България поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Пайп на Алекс Николов и 13:11. Атака в центъра на Светослав Гоцев направи резултата 14:12. Българска блокада на Светослав Гоцев и 16:14. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран. Алекс Николов атакува по блока за 18:16. феноменална атака по диагонала от зона 4 за Алекс Николов и 19:16. Блокаут на Алекс Николов от зона 4 - 20:17. Волейболистите на Иран успяха да изравнят при 20:20. Николай Желязков взе прекъсване за България. Алекс Николов пак изведе България напред с 21:20 след атака от зона 2. Блокаут на Мартин Атанасов - 22:21. Националите стигнаха до мачбол при 24:22, но Иран изравни при 24:24. Светослав Гоцев изведе България до трети мачбол. Българска блокада донесе успеха на на националите с 26:24 и мача с 3:0.

Най-резултатен за дебютния български успех в тазгодишното издание на турнира Лигата на нациите стана младият Александър Николов с 20 точки.