Късни голове донесоха комфортна преднина на Лудогорец срещу Сутиеска

22:35

Шампионът Лудогорец победи с 2:0 черногорския първенец Сутиеска в двубой от първия квалификационен кръг Шампионската лига. "Орлите" имаха пълно надмощие през целя двубой, но успехът не дойде лесно. Едва в края на срещата дойдоха попаденията, които бяха дело на Алекс Сантана и Матиас Тисера. Така разградчани взеха удобен аванс преди реванша в Черна гора след седмица.

Наставникът на “орлите” Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджиу Падт, а пред него в защита - Сисиньо, Оливие Вердон, Игор Пластун и Антон Недялков. В халфовата линия действаха Клод Госалвеш, Алекс Сантана и Доминик Янков. В предни позиции бе Пиерос Сотириу, подпомаган по крилата от Рик Джонатан и Бърнард Текпетей.

За съперника централен нападател пък ще бъде българинът Юлиан Ненов, подпомаган от Илия Тучевич и Закария Алхараиш.

Двубоят започна с тотален натиск на българите, но първата опасност в мача дойде в 19-ата минута на срещата. Тогава Пиерос Сотириу стреля силно от пряк свободен удар, но вратарят Владо Гилен спаси.

Малко по-късно пък Игор Пластун стреля опасно с глава, но ударът му мина над гредата.

В 39-ата минута Доминик Янков направи сериозен пропуск, след като топката се озова в него на чиста позиция в наказателното поле, но я прати силно над вратата.

В началото на втората част отново Сотириу пробва мерника си от фаул, но вратарят отново изби.

В началото на втората част гостите погледнаха малко по-смело в предни позиции и отправиха няколко удара по посоката на вратата на Серджио Падт. Като цяло обаче домакините продължиха да са далеч по-настъпателни, макар и да не създаваха кой знае колко опасни ситуации.

В крайна сметка в 74-ата минута Лудогорец откри резултата. Центриране от корнер на Доминик Янков бе засечено от Антон Недялков. Вратарят на Сутиеска не се намеси много добре и топката рикошира в гредата, след което се оказа на голлинията, където Алекс Сантана я довкара.

В самия край на мача "орлите" стигнаха и до втори гол. Сантана намери зад защитата Каули, който спря топката за Матиас Тисера, който с плътен удар в прати за втори път във вратата на съперника.

Така Лудогорец започна с успех тазгодишната си кампания в Европа. Макар и трудно "орлите" взеха заслужена победа и могат да гледат сравнително спокойно реванша. Сутиеска от своя страна не показа нещо особено и се стремеше предимно да руши играта, но все пак не бива да бъде подценяван във втория мач.

ЛУДОГОРЕЦ 2:0 СУТИЕСКА

1:0 Сантана 74'
2:0 Тисера 90'

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 32. Пластун, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 7. Сантана, 64. Янков, 73. Джонатан, 37. Текпетей, 19. Сотириу;

СУТИЕСКА: 1. Гилен, 27. Стлйепович, 4. Рудович, 15. Дринчин, 3. Гривич, 8. Матанович, 6. Кръстович, 10. Еракович, 11. Тучевич, 77. Алхараиш, 94. Ненов;