Берое и Локомотив София поделиха точките в Стара Загора

20:35

Берое и Локомотив София завършиха 1:1 в мач от третия кръг на efbet Лига.

Резултата откри Абубакар Тунгара в 32-ата минута, а в 85-ата резервата Димитър Митков изравни.

Равенството лиши заралии да се доближат на точка от лидера Лудогорец, докато гостите остават без победа от началото на сезона след поражение с 0:1 от Черно море и равенство (1:1) с ЦСКА София в първите два шампионатни кръга.

Първата по-сериозна опасност дойде в 11-ата минута. Софиянци организираха добра атака отдясно, която завърши с прострелно центриране към Димитров, но Пиргов се хвърли на шпагат и изчисти топката преди таранът на "железничарите" да простреля фронтално от 4-5 метра Караджов.

В 28-ата минута сантиметри не достигнаха на Димитров да засече центриране от фал. Ако го бе сторил, Караджов трудно щеше да реагира на удар от 3-4 метра.

Така се стигна до 32-ата минута, в която заралии откриха резултата с първия точен удар в мача. Мечев центрира от фал, а Тунгара технично плъзна топката с глава в мрежата на Локо - 1:0 за Берое.

Локомотив пробва натиск след почивката, но първият точен удар от техен футболист стана факт чак в 60-ата минута. Тогава Димитров засече с глава, а Караджов улови.

В 79-ата минута гостите пропуснаха най-чистата си възможност до този момент. Бакалов върна с глава към Франка след центриране отдясно, който също с глава стреля от 6-7 метра, но в аут.

Само 180 секунди по-късно Караджов спаси шут на Митков от дистанция. Натискът на Локо бе материализиран в 85-ата минута. Рапосо центрира отдясно, няколко състезатели на зелено-белите не успяха да избият топката, която попадна в краката на непокрития Митков. Таранът овладя и от близка дистанция простреля Караджов.

В 90-ата минута Мечев отправи тежък удар отдалеч, който Любенов изби. Все пак в 95-ата минута Николов можеше да донесе трите точки на домакините, след като засече с глава центриране от фал, но топката мина покрай лявата греда.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 1:1

1:0 Абубакар Тунгара 32'
1:1 Димитър Митков 85'

БЕРОЕ: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 7. Мартинс, 8. Юсеин, 10. Тунгара, 11. Траоре, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 44. Николаев;

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Любенов, 33. Алан Диас, 22. Найденов, 21. Хаджиев, 4. Орачев, 89. Матеус, 26. Милошев, 13. Рапосо, 70. Бакалов, 9. Димитров, 11. Франка;