Левски довърши ПАОК и гледа смело към групите на Лигата на конференциите

22:24

На няколко пъти след жребия за втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, който отреди "сините" да се изправят срещу ПАОК, наставникът на българския гранд Станимир Стоилов заяви, че ако отборът му елиминира гърците, това ще е футболно чудо. Е, случи се!

Левски изигра отличен реванш срещу именития си съперник пред 20 000 зрители в Солун, който завърши 1:1. Това им бе напълно достатъчно да преодолеят ПАОК, тъй като преди седмица го победиха с 2:0 в София и след общ резултат 3:1 продължават в следващия етап на надпреварата, където ще срещнат победителя от двойката Вележ (Босна и Херцеговина) и Хамрун Спартанс (Малта).

Наставникът на "сините" Станимир Стоилов залага на същите 11, които победиха гърците преди 7 дни.

В състава на домакините отново е бившият футболист на Левски Янис Каргас.

Левски влезе много добре в мача и през първите 10 минути не позволи на домакините да наложат дори минималн натиск. В 12-ата минута Бари получи извеждащ пас зад гърба на централните бранители, но при овладяването на топката се забави и Ингасон го застигна. Въпреко това таранът на "сините" се пребори със своя опонент и подаде към намиращия се на празна врата Уелтон, който прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради фал на Бари.

Само четири минути по-късно Бари изведе Уелтон сам срещу вратаря, но головата атака на българския тим бе спряна с много спорна засада.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Левски откри резултата. Лирацис върна слабо към своя вратар, Роналдо се ориентира брилянтно в ситуацията, пресече подаването, излъга Котарски и вкара в празната врата за 0:1.

ПАОК създаде единственото си положение за първата част в 45-ата минута. Нарей засече центриране от левия фланг, а ударът му излезе в аут и гърците завършиха полувремето без точен шут в очертанията на българската врата.

Слабата игра на домакините изнерви 20-те хиляди техни фенове по трибуните, които ги изпратиха с освирквания.

Втората част започна с още едно положение за Левски. Бърза "синя" атака в 47-ата минута, започната от Роналдо, премина през десния фланг. Последва центриране по земя, където Уелтон изпревари бранител на домакините и върна за Кръстев, който стреля покрай вратата от границата на големия пеналт.

И когато не се виждаше как ПАОК ще вкара гол, Кръстев задържа топката в половината на "сините", която му бе отнета от Бисесвар. Последва извеждащ пас към Дантас, който останал очи в очи с Михайлов изравни - 1:1.

В 65-ата минута Котарски улови удар на Миланов от фал. Седем минути след това Уелтон се устреми в атака, а Дъглас Аугусто го изрита грубо, за което получи заслужен втори жълт и респективно червен картон.

В 80-ата минута ПАОК остана с 9 човека. Виериня извърши нарушение срещу Петрис, заради което получи жълт картон. Португалецът не остана доволен от решението на съдията и започна люта разправия с него, което логично му костваше изгонването.

В 92-ата минута Уелтон се откъсна от центъра сам срещу стража на гърците, но шутира покрай дясната греда в аут.

ПАОК - ЛЕВСКИ 1:1

0:1 Роналдо 25'
1:1 Дантас 56'

ПАОК: 42. Котарски, 19. Лирацис, 4. Ингасон, 2. Каргас, 55. Соарес, 8. Аугусто, 27. Куртич, 14. Живкович, 26. Дантас, 30. Куалиата, 77. Нарей;

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 2. Петрис, 23. Сундберг, 33. Кордоба, 22. Галчев, 30. Кръстев, 5. Ван дер Каап, 7. Миланов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 19. Бари;