ЦСКА 1948 с икономична победа срещу Хебър

21:58

ЦСКА 1948 стигна до минимална победа като гост над Хебър в първи мач от четвъртия кръг на efbet Лига. В герой за "червените" отново се превърна Георги Русев, който отбеляза единственото попадение в 10-ата минута.

Футболистите на Любослав Пенев доминираха през целия двубой и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Резултатът можеше да бъде много по-изразителен, но вратарят на Хебър спаси своя отбор от разгром. Столичани създадоха над дузина положения пред противниковата врата и само добрите намеси на стража на пазарджиклии остави тима на Фулвио Пеа в играта до самия край.

На два пъти гредата спря ЦСКА 1948 от гол, а попадение на Александър Колев през второто полувреме бе отменено заради засада. Новото попълнение Елитон направи своя дебют с "червената" фланелка, появявайки се на терена след почивката.

Есеола Хабиб и Патрик Нгинги също записаха първи минути за Хебър, но така и не успяха да помогнат на отбора да се добере до точката днес.

"Червените" остават непобедени в първенството, като до момента записаха две победи и две равенства и вече събраха актив от 8 точки, с което поне временно оглавиха класирането.

За параджиклии това е трето поредно поражение, което отрежда на "зелените" 12-о място в таблицата.

"Червените" поведоха още с първата си опасност в мача. Марио Топузов центрира отляво, а топката достигна до Георги Русев, който бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и не сбърка - 0:1.

Домакините отговориха с интересна ситуация пред вратата на Даниел Наумов, при която кълбото се озова в мрежата на столичани. Клаудио Бонани стреля технично извън наказателното поле и бе точен, но секунди преди това бе отсъдено нарушение срещу Октай Хамдиев.

Пламен Крумов нанесе силен изстрел от фала, но стражът на ЦСКА 1948 внимаваше и изби, а при добавката Бонани не успя да намери очертанията на вратата.

В средата на първото полувреме Алекс Колев стреля от далечна дистанция, но ударът му попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

В 36-ата минута тимът, воден от Любослав Пенев, като по чудо не отбеляза втори гол. "Червените" отново развиха нападението си през левия фланг, а Топузов центрира към Колев, който засече топката с глава в десния страничен стълб.
Кълбото се върна в тялото на вратаря на Хебър, след което се "разходи" пред голлинията, а Хлеб Бухал предотврати следваща опасност със силно изчистване напред.

Малко по-късно гредата се оказа верен помощник на "зелените" за втори път, след като Топузов отправи мощен изстрел, а Дебърлиев със сетни усилия изби топката в горната греда.

Секунди преди края на първата част стражът на пазарджиклии за пореден път се отличи с добра намеса, отразявайки опасен удар на Карлос Охене.

В добавеното време на първата част опити на Колев и Бастунов не бяха увенчани с успех.

Гостите започнаха по-активно и след почивката и в 50-ата минута Алекс Колев се разписа в противниковата врата. Ситуацията обаче бе преразгледана със системата ВАР и се оказа, че нападателят на ЦСКА 1948 е бил зад гърба на защитата на Хебър.

"Червените" се настаниха трайно в половината на тима от Пазарджик и непрестанно атакуваха вратата на Петър Дебърлиев. Липсваше точност обаче в завършващия удар на столичани, а на няколко пъти защитата и стражът на Хебър се справиха в тежките ситуации.

До края на срещата тимът на Любослав Пенев потърси второ попадение, с което да си осигури спокойствие, но такова не падна. Въпреки това, гостите не допуснаха изненада и добавиха още 3 точки към своя актив.

ХЕБЪР 0:1 ЦСКА 1948

0:1 Георги Русев 10'

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Серкейра, 55. Олексий Лобов, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев;