Вальо Антов с два гола за Монца в контрола

22:22

Българският защитник Валентин Антов е героят на деня за Монца, както пише официалният сайт на новака в Серия "А". Причината за тази похвала са двата гола на родния играч в последната предсезонна контрола на тима, спечелена с 3:2 над третодивизионния Санджулиано Сити.

Антов остана на терена през цялото време и се отплати за доверието на треньора си Джовани Стропа не с едно, а с две попадения. Монца изостана в резултата в 28-ата минута, но само четири по-късно бранителят го изравни, разписвайки се с глава след центриране на Андреа Колпани. Отборът му отново изостана в самия край на полувремето. След почивката обаче “бианкоросите” обърнаха развоя на мача в своя полза. Първо Карлос Аугусто възстанови равенството в 77-ата минута, а едва пет по-късно Антов направи обрата пълен отново след удар с глава при центриране на Колпани.

Така Монца спечели в пета поредна контрола, а след седмица е първият официален мач през сезона срещу Фрозиноне за Купата на Италия.